Yayın İlkeleri

SUNUBANK SUNU YAYIN İLKELERİ

1. Bu sitede yayınlanan sunuların bütün hakları hukuksal sorumlulukları yazarları ve/veya hazırlayanlarına aittir.

2. Bu sitede yayınlanan sukaynak gösterilmeksizin kısmen veya tamamen alıntı yapılamaz. Ancak yazarının izin verdiği yazılar kısmen veya tamamen alıntı yapılabilir.

3. Yayınlanmak üzere gönderilen sunularda açıkça kaynak belirtilmedikçe herhangi bir kurum, örgüt, oluşum veya kişi rencide edilemez.

4. Genel hukuksal düzenlemelere (tüzelere), genel ahlaka (küfürlü söz, manevi değerlere ağır hakaret) aykırı sunular yayınlanamaz, farkedilmeden yayına girmişse sununun iyeliği, sahipliği ve içeriğinin düzeltimi için sunu yapımcısına bilgi verilir,  düzeltim yapılmazsa sunu yayından kaldırılır.

5. Sunu içeriklerinde doğrudan veya dolaylı olarak teröre ve yasadışı faaliyetlere destek verilemez, bu tür sunular sehven yayına girmişse bile derhal yayından kaldırılır.

Not:

Sunu / Slayt yazarlarının, müzik yapımcılarının, kurgu, animasyon ve efekt yapımcılarının telif hakları yönünden mağdur olmamaları için, sunularda heberleri olmaksızın kullanılan bölümler için bizimle iletişim kurmaları ve bunu bize ispat veya izah etmeleri durumunda ya ilgili bölümler nedeniyle sunu künyesine hak sahibinin ismi yazılır, ya da rıza gösterilmemesi durumunda sunu yayından kaldırılır.

Anonim veya boş bırakılmış sunuların emektarları, (müellifleri) info@sunubank.com adresine e posta ile durumu belirtmeleri durumunda gerekli düzelti yapılır. İhtilaflı durumlarda veya ikna edici bilgi verilmemesi durumunda sunu yayından kaldırılır.

YAYIN KLAVUZU

AŞAĞIDAKİ ŞARTLAR DAHİLİNDE HAZIRLAMIŞ OLDUĞUNUZ SLAYTLARINIZI

online@sunubank.com ADRESİNE  GÖNDERMENİZ  HALİNDE  UYGUN GÖRÜLENLER

İSMİNİZLE  BİRLİKTE  YAYINLANACAKTIR.

SLAYT EKLEME KONUSUNDA AÇIKLAMALAR:

 • Eklemiş olduğunuz PowerPoint slayt’ın hukuksal ve etik sorumluluğu tamamen size aittir. Sunu içerisinde kullandığınız resim, müzik ve diğer içeriğin Telif Yasası kapsamında olup olmadığını kontrol ediniz.
 • Slayt’ı sayfaya eklemekle bu sorumluluğu üzerinize almış olursunuz. Eklediğiniz slaytın sadece bizzat kendisi değil, kullandığınız müzik veya ses ögesi, film veya resim öğresinin de hukuksal olarak size sorun çıkarmayacak nitelikte olması gerekir.

SLAYTTA ARANILAN ÖZELLİKLER:

 • Gönderecek olduğunuz slayt size ait olmalı.
 • Slayt’ın sonuna hazırlayan bilgisi ve aşağıdaki resim eklenmiş olmalı.
 • Resim üzerine tıklandığında www.sunubank.com adresine ulaşılacak şekilde link verilmiş olmalı. ( Böylece sunubank portalimizin ziyaretçi kazanmasını sağlayarak slayt’larınızı daha çok kullanıcıya ulaştırabilirsiniz. ) Unutmayın ki sizlerin başarısı bizlerin, bizim başarımız da sizlerindir.
 • Not : Slayt içine kendi eletronik posta adresinizi, adınızı  veya takma (rumuz/mahlas vb.) adınızı ekleyebilirsiniz.

Örnek:
Hazırlayan

mail@mail.com

Adınız SOYADINIZ veya

TAKMAADINIZ
 

Not : Yukarıda görülen resmi slaytınızın son sayfasına eklemelisiniz.  Bu resme hareket ve ses efekti de verebilirsiniz.

Ebatlarını yazıları net okunacak  şekilde büyütüp küçültebilirsiniz. Resme ayrıca www.sunubank.com linki eklemelisiniz.

Dikkat Edilmesi Gerekli Hususlar

 • T.C. Kanunlarına aykırı içerik,
 • Erotik içerik
 • Herhangi biri kişi ya da kuruluşa zarar verebilecek ve küçük düşürücü aşağılayıcı içerik,
 • Açık bir şekilde din dil ırk ayrımı yapacak içerik
 • Başka bir sitenin reklam link, banner, ve metinlerini içeren sunular kesinlikle kabul edilmez.

 

WWW.SUNUBANK.COM TÜRKİYE’NİN İLK SUNU-SLAYT BANKASI


Yorumlara Kapalı.